3dtim logosu
Yapay zeka destekli hacim ölçer

4. Nesil Hacim Ölçer

Yapay Zeka Destekli Hacim Ölçümü

BeeVision olarak en gelişmiş hacim ölçer ürünleri sunmaya kararlıyız. Hacim ölçerleri, kullandığı teknolojiye dayanarak 4 nesile sınıflandırıyoruz.

Nesil Teknoloji Değerlendirme
1 Ultrasonik veya Kızılötesi Nokta Mesafe Ölçer Cisimler köşeye dayanmalıdır. Düzensiz şekilli cisimleri ölçmek mümkün değil.
2 Lazer Hassas ama pahalı. Cisimler konveyör üzerinde olmalı. Kurulumu zor. Siyah cisimlerde ölçüm hatalı.
3 3 Boyutlu Kamera Hesaplı ve esnek. Lazerlere yakın hassas sonuçlar.
4 3 Boyutlu Kamera + Yapay Zeka Hesaplı, lazerlerden daha hassas ölçüm ve kurulumu kolay.

BeeVision hacim ölçer ürünleri için geliştirdiğimiz Volumizer yazılımının son versiyonu ile, hacim ölçüm doğruluğunu en üst seviyeye taşımak için algoritmalarımızı ve yapay sinir ağlarımızı yeni baştan tasarladık!

Yapay sinir ağlarının BeeVision hacim ölçer ürünlere eklenmesi ile düzensiz şekildeki cisimlerde dahi yüksek hassasiyetli ölçümlerin gerçekleştirilmesi mümkün oldu.

Geçtiğimiz iki yıl boyunca geliştirdiğimiz algoritmaları sayısız veri ile besleyerek benzersiz bir şekilde kullanımı kolay, hassas ve hesaplı hacim ölçer geliştirdik. Makine öğrenme algoritmalarımızı eğiterek hacim ölçümünde daha az hata yapmayı öğrettik.

Makine öğrenme teknikleri sayesinde 3 boyutlu kamera hacim ölçer teknolojili BeeVision hacim ölçer ürünleri, lazer hacim ölçerleri ölçüm hassasiyetinde geride bırakmış oldu.

Çığır açıcı yöntemler ile hacim ölçer ürünleri her zaman daha iyiye taşımaktan gururluyuz.