3dtim logosu

Ölçüm tartım sistemlerine geçiş

Desi ölçer temin etmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar

Paket veya paletlerinizi halen el ile mi ölçüyorsunuz? Peki ölçüm değerlerini yazılımınıza nasıl aktarıyorsunuz? Kargo gelir veya giderlerinizi tam anlamıyla kontrol altına almak için hacim ölçere ihtiyacınız var. Ölçüm tartım sistemleri ile kargolarınızın boyut ve ağırlıklarını doğru ve otomatik bir şekide yazılım ortamınıza aktarabilirisniz. Ancak desi ölçer almadan önce dikkat etmeniz gereken bik kaç nokta var.

Ölçülecek Cisim Tipi

Ne tip cisimlerin boyutlarının ölçüleceğini tanımlamanız gerekmektedir. Bazı hacim ölçerler yansıtıcı yüzeye sahip metal cisimleri ölçemeyebilir. Sadece düzenli şekle sahip kutuları mı yoksa düzensiz şekilli kutuları da mı ölçmek istiyorsunuz? Bu seçim desi ölçüm sisteminin doğruluğunu etkileyebilir.

En küçük ve en büyük cisim boyutları

Desi ölçerlerin de aynı basküller gibi ölçebilecekleri bir aralık bulunmaktadır. Ölçebilecekleri en küçük ve en büyük boyutlar sınırlıdır. Hacim ölçer temininden önce boyutlarınız hakkında veri toplayın ve hangi boyut aralığını ölçmek istediğinizi belirleyiniz. Bu seçim, sisteminizde kullanılacak hacim ölçer sensör sayısını belirler.

Doğruluk

Her hacim ölçerin bir doğruluk sınırı vardır. Kullanılan teknoloji ölçüm sisteminin doğruluğunu da belirleyebilir. Lazer ölçüm sistemleri biraz daha kesin olmakla beraber daha pahalıdırlar. 3 boyutlu hacim ölçerler ise bu aralığı hızla kapayarak fiyat avantajına sahiptirler.

Hız

Her ne kadar her hacim ölçüm sistemi, elle ölçmekten daha hızlı olsa da ne kadar hızda bir ölçüm yapmak istediğinizi belirlemelisiniz. BeeVision piyasadaki en hızlı hacim ölçer sistemidir. Kargo ve paketlerinizin hacimin 100 milisaniyeden kısa sürede ölçebilirsiniz. Palet ölçümleri ise 1 saniyeden az sürmektedir.

Entegrasyon

Desi ölçer temininden önceki en büyük endişelerden biri halihazırdaki yazılım sistemine entegrasyondur. BeeVision güçlü bir işlemci barındırır ve güncel IoT standardlarına göre tasarlanmıştır. Sonuçları direk cihazdan web sayfası aracılığı ile bilgisayarınıza ya da cihazın USB girişine taktığınız bir USB depolama aygıtına indirebilrisiniz. BeeVision ayrıca sonuçları sizin belirlediğiniz bir ağ adresindeki ERP yazılımınıza otomatik olarak gönderir!