3dtim logosu

Blog

En Uygun Hacim Ölçer Sistemi Seçmek

Hacim Ölçer Nedir?

Hacim ölçer sistemler nasıl sınıflandırılır? En yeni hacim ölçer teknolojisi hangisidir? Statik veya Dinamik Hacim Ölçer mi almalıyım? Bu soruların cevabı için bu yazının devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

4. Nesil Hacim Ölçer ile Tanışın!

Yapay Zeka Destekli Hacim Ölçer

BeeVision olarak kendimizi en ileri seviye hacim ölçer geliştirmeye adadık. Hacim ölçerleri, kullandığı teknolojiye dayanarak 4 nesile sınıflandırıyoruz.

Desi Ölçerinizin Limitlerini Öğrenin

3 boyutlu desi ölçerler nasıl çalışır?

Kolay kurulum ve düşük maliyetleri sayesinde 3 boyutlu (3B) görüntü işleme teknolojisi ile çalışan hacim ölçerler gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Tercih edilen desi ölçüm teknolojisi basit ultrasonik sensörler ve pahalı lazerlerden 3B hacim ölçerlere kayarken, bazı kullanıcıların kafasında soru işaretleri oluşabilir.

BeeVision: Master Data Toplama Cihazı

Boyut ve ağırlık master datası ile verim artırın

Günümüzde, depo ve filo optimizasyonu artık bir zorunluluk haline geldi. Ama optimizasyon yazılım araçlarından faydalanabilmeniz için SKU'larınızın boyut ve ağırlık master datalarına ihtiyacınız var. BeeVision'ne kadar bu bilgileri toplamak çok zordu! Artık BeeVision 3DT180 mobil hacim ölçer ile deponuzda istediğiniz yerde istediğiniz ürünün master datalarını toplamak çok kolay.

Neden desi ölçer kullanmalısınız?

Karınızı desi ölçerler ile artırın!

Kargoların belirtilen hacim değerleri ile gerçek hacim değerleri arasında ortalama %40 fark bulunmaktadır. Desi ölçerler sayesinde paket ve kargolarınızın hacimlerini sistematik bir şekilde ölçerek bu hatalı değerlerin önüne geçebilirsiniz.

BeeVision: Bir 3 Boyutlu Kamera Hacim Ölçeri

3 Boyutlu Kamera vs Lazer Hacim Ölçerler

20 yılı aşkındır ülkemizde de lazer tabanlı desi ölçerler kullanılmaktadır. Sağlam ve kendilerini kanıtlamış olmalarına karşın çok pahalı ve kurulumları zordur. Bunlara ek olarak konveyör yatırımı gerektirmektedirler. İşte bu sebepleden dolayı firmalar için hacim ölçer temin etmek oldukça zor bir karar olmuştur. Yatırımın geri dönüş süresini çok dikkatli hesaplamaları gerekmiştir.

Ölçüm tartım sistemlerine geçiş

Desi ölçer temininden önce dikkat edilmesi gereken püf noktalar

Paket veya paletlerinizi halen el ile mi ölçüyorsunuz? Peki ölçüm değerlerini yazılımınıza nasıl aktarıyorsunuz? Kargo gelir veya giderlerinizi tam anlamıyla kontrol altına almak için hacim ölçere ihtiyacınız var. Ölçüm tartım sistemleri ile kargolarınızın boyut ve ağırlıklarını doğru ve otomatik bir şekide yazılım ortamınıza aktarabilirisniz. Ancak desi ölçer almadan önce dikkat etmeniz gereken bik kaç nokta var.

Daha fazlası...

Desi ölçerler ile foto kaydedin

Paket hasarlarını takip edip önleyin

Güncel desi ölçerlerin çoğu aynı zamanda fotoğraf çekme kabiliyetine de sahiptir. Giriş ve çıkış yapan bütün kargolarınızın fotolarını desileri ölçülürken kaydedebilirsiniz ve bu fotoları ister veritabanınızda ister desi ölçer cihazınızda saklayabilirsiniz.

E-ticarette desi ölçerlerin önemi

E-ticaret & Hacim ölçerler

Eğer bir e-ticaret işi yönetiyorsanız, her gün onlarca veya yüzlerce paket gönderiyorsunuz. Kargo giderleri, karlılığınızı direkt olarak etkileyen en önemli kalemlerden biri. Peki, karınızı %40 artırmak istemez misiniz?

Daha fazlası...

Bant, ip gibi çıkıntıları hesaba katmayabilirsiniz

Gerçek hacim hesaplamanın faydaları

Bant veya ip gibi çıkıntıları olan bir paketin desisi olduğundan daha fazla hesaplanabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek istiyorsanız gerçek hacim bilgisini kullanabilirsiniz.

Daha fazlası...

İster SAP ister başka bir ERP yazılım ile entegrasyon

Desi ölçerlerin veritabanınıza entegrasyonu

Ölçüm tartım sistemlerine geçerken ilk akla gelen endişe yazılımla entegrasyonun nasıl olacağıdır. Bu endişenin kaynağı aslında geçmişten kaynaklanmaktadır. Lazer tabanlı hacim ölçerlerin akıllı özellkleri bulunmamaktadır ve size basit bir şekilde desi bilgisini sağlamaktan başka bir işe yaramazlar. İşte bu yüzden verileri alıp sizin istediğiniz biçime sokan ve sizin yazılımınızla ile konuşabilecek başka bir yazılım geliştirmeniz gerekmektedir. Bu gereksinim artık ortadan kalkıyor.

Daha fazlası...