p BeeVision desi ölçer ile karınızı artırın
3dtim logosu

Neden hacim ölçer kullanmalısınız?

Desi ölçer ile karınızı artırın!

Neden desi ölçer kullanmalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Sebebi aslında oldukça basit: kargo giderlerinizi kontrol altına almak için. Desi ölçeriniz yoksa işletmenizin elindeki desi bilgileri ya eksik ya da hatalı demektir. Bu da direk olarak işletmenizin giderlerine yansımaktadır.

Uygulama noktalarında yaptığımız araştırmalara göre, kargo ve paketlerin belirtilen desi bilgileri ile gerçek desi bilgileri arasında ortalama %40 fark bulunmaktadır. Hacim ölçerler sayesinde bu farkların önüne geçerek finansal kayıplarınızı önleyebilirsiniz.

Ölçüm tartım sürecinizi hızlandırın

Çoğu operatör desi ölçümünü zaman kaybı olarak gördüğü için kutuların desilerini ölçmemektedir. Eğer ölçseler dahi bir ölçümü gerçekleştirip desi bilgisini bilgisayarda kayıt altına almaları ortalama 2 dakika süre almaktadır. BeeVision desi ölçer ile ise bu süreç bir saniyenin altında gerçekleştirilir. Eğer bir günde yüzlerce ürün işliyorsanız bu fark toplamda çok büyük rakamlara ulaşmaktadır. Desi ölçer ile deponuzun verimliliğini artırabilir ve karınızı yükseltebilirsiniz.

Depo ve araçlarınızı en yüksek verimlilikle kullanın

Lojistik yönetim ve planlama yazılımları artık günümüzde bir gereksinim olmuştur. Ancak, bu tür araçlardan tam anlamıyla faydalanmak için ürünlerinizin doğru ağırlık ve desi master datalarına sahip olmanız gerekmektedir. Yanlış desi bilgileri planlama sürecinde hatalara sebep olmaktadır. Paketleriniz hesaplanan araç sayısına sığmayabilir ya da deponuzda tahmininizden önce yer sorunu yaşamaya başlayabilirsiniz. Desi ölçerler size devamlı bir şekide doğru desi bilgileri sağlar ve bu sonuçları veritabanınıza otomatik kaydeder. Böylece planlama ve yönetim süreçlerinizi doğru değerlendirebilmeniz için elinizde veri olur.